• KOŁO MUZYCZNE

•

Kółko wokalne odbywa się    1  godzinę tygodniowo w poniedziałki. Na zajęcia   uczęszcza  25 uczniów z klas III-VIII szkoły podstawowej

Celem kółka jest przede wszystkim rozwijanie zdolności muzycznych uczniów, kształcenie głosu i umiejętności posługiwania się nim. Repertuar poznawanych piosenek  jest różnorodny, często związany z kalendarzem imprez szkolnych takich jak np. DEN, Święto Odzyskania Niepodległości, Dzień Papieski, Jasełka, Dzień Pamięci Żołnierzy Wyklętych, Uchwalenie Konstytucji 3 Maja . Uczestnicy kółka mają okazję zaprezentowania swoich umiejętności wokalnych  na różnych uroczystościach szkolnych i środowiskowych. Na zajęciach przygotowujemy również pieśni związane z uroczystościami i wydarzeniami religijnymi: rocznica pontyfikatu Jana Pawła II,  Wigilia Wielopokoleniowa oraz jasełka szkolne, które co roku wystawiane są w Kościele Parafialnym w Mrocznie .  Uczniowie naszej szkoły, przygotowywani w ramach kółka wokalnego reprezentują  naszą szkołę na różnych konkursach muzycznych na szczeblu gminy, powiatu oraz województwa.

Opiekunem kółka jest Joanna Dąbrowska.

• Ukulele

•      Kółko UKULELE odbywa się 1 godzinę tygodniowo w poniedziałki.

Na zajęcia uczęszcza 12 uczniów z klasy III - VII szkoły podstawowej .

Celem kółka jest przede wszystkim nauka uczniów gry na ukulele. Repertuar poznawanych piosenek jest różnorodny, związany z wprowadzanymi kolejno chwytami. Uczestnicy kółka poznają akordy w różnych tonacjach, kilka sposobów bicia oraz sposoby piórkowania. Uczą się strojenia instrumentu za pomocą stroika oraz ze słuchu. Podczas gry na ukulele uczniowie korzystają z zapisu nutowego, co pogłębia ich wiedzę z zakresu notacji muzycznej. W okresie świątecznym uczą się akompaniamentu gitarowego do kolęd i pastorałek w tonacjach dostosowanych do możliwości wykonawczych. Uczniowie ćwiczą na własnych instrumentach. Swoje nowe umiejętności prezentują na akaemiach szkolnych oraz różnych imprezach i uroczystościach szkolnych i środowiskowych.

Opiekunem jest Joanna Dąbrowska.