• III Powiatowy Konkurs Recytatorski Aurerum Oris

• Nasi uczniowie na III Powiatowym Konkursie Recytatorskim Aurerum Oris
            W Kinoteatrze Harmonia odbył się III Powiatowy Konkurs Recytatorski Aurerum Oris . Naszą szkołę reprezentowali : Amelia Kliniewska, Aleksander Rogożeński - oddział przedszkolny oraz uczniowie kl. II - III : Oliwia Guzowska, Laura Gawińska, Nadia Żurańska, kl. IV - VII : Liliana Bieniaszewska, Szymon Kulkowski, Marta Gurzyńska, Patrycja Truszczyńska, Tatiana Jakubowska. Wszyscy zostali wyłonieni w szkolnym konkursie i zaprezentowali się bardzo dobrze. Jesteśmy z nich dumni i gratulujemy wspaniałego występu na tak dużej scenie. Spośród 64 uczestników laureatami zostali :w kategorii wiekowej 5 - 7   lat II miejsce Aleksander Rogożeński oddział 0 d, w kategorii wiekowej 11 - 13 lat III miejsce Szymon Kulkowski kl. IV, wyróżnienie Marta Gurzyńska kl. V, w kategorii wiekowej 14 - 16 lat wyróżnienie Patrycja Truszczyńska.

• Wyróżnienie dla Oskara

• 24 marca 2024 w ramach jarmarku wielkanocnego w Nowym Mieście Lubawskim miało miejsce  rozstrzygnięcie Powiatowego Konkursu Plastycznego „Kurka Wielkanocna”, zorganizowanego dla uczniów szkół podstawowych z terenu powiatu nowomiejskiego, w kategorii klas I - III i klas IV - VIII.
            Do 15 marca 2024 r. wpłynęło 65 prac konkursowych w kategorii klas I - III oraz 36 prac konkursowych w kategorii klas IV - VIII. Komisja konkursowa, której przewodniczącym był Wicestarosta Nowomiejski  przyznała wyróżnienie w kategorii klas IV-VIII uczniowi  Szkoły Podstawowej w Mrocznie- Oskarowi Szpakowskiemu . Gratulujemy!

• Światowy Dzień Świadomości Autyzmu

• W środę dzieci z grupy Sówki obchodziły Światowy Dzień Świadomości Autyzmu. Przedszkolaki przyszly ubrane w kolorze niebieskim na znak solidaryzowania się z osobami dotkniętymi tym zaburzeniem. Celem dzisiejszych było zwiększenie świadomości i wrażliwości w temacie autyzmu.

• Gminny Konkurs Recytatorski "Spotkania z poezją"

• W Urzędzie Gminy Grodziczno spotkali się młodzi artyści na Gminnym Konkursie  Recytatorskim Spotkania z poezją, który został zorganizowany przez Szkołę Podstawową w Mrocznie oraz Gminną Bibliotekę Publiczną w Grodzicznie. Uczestnicy zostali wyłonieni w szkolnych eliminacjach i reprezentowali wszystkie szkoły z terenu Gminy Grodziczno, łącznie było 33 uczestników. Naszą szkołę reprezentowali : Oliwia Guzowska kl. II, Laura Gawińska i Nadia Żurańska kl. III a, Liliana Bieniaszewska i Szymon Kulkowski kl. IV, Marta Gurzyńska kl. V, Ewa Roguska i Patrycja Truszczyńska kl. VI, Tatiana Jakubowska   kl. VII. Wszystkich zgromadzonych przywitała pani dyrektor Edyta Zielazna. Później głos zabrał pan wójt Tomasz Szczepański, który gratulował uczestnikom odwagi i wrażliwości, życzył wszystkim powodzenia. Koordynatorka konkursu pani Justyna Domżalska przypomniała regulamin, a komisja konkursowa w składzie pani Gabriela Galińska, pani Hanna Gajek, pan Henryk Rogoziński rozpoczęła pracę. Oceniając występy uczestników brano pod uwagę stopień opanowania pamięciowego tekstu, interpretację, dobór repertuaru do wieku, wrażenie artystyczne. Nie było to łatwe zadanie, ponieważ uczestnicy byli świetnie przygotowani. Ostatecznie przyznano nagrody w trzech kategoriach : kl. I – III pierwsze miejsce : Nadia Żurańska; kl. IV – VI : pierwsze miejsce Szymon Kulkowski, drugie miejsce Liliana Bieniaszewska kl. VII – VIII : pierwsze miejsce Ewa Roguska, drugie miejsce Tatiana Jakubowska. Wszyscy uczestnicy otrzymali dyplomu i upominki. Gratulujemy zwycięzcom i mamy nadzieję, że godnie będą reprezentowali naszą szkołę podczas powiatowego konkursu.

• RAJD MARZANNA

• W dniach 22.03.2024-24.03.2024 nasza drużyna harcerska wzięła udział w rajdzie "Marzanna", który odbył się w Szkole Podstawowej im. Jana Pawła II w Łąkorzu.Motywem przewodnim rajdu był układ słoneczny.Mimo deszczowej pogody pokonaliśmy trasę, która miała około 20 kilometrów i wykonaliśmy zadania, jakie były przygotowane dla nas na trasie. W grze terenowej jeden z naszych patroli zajął III miejsce.Na apelu kończącym rajd ogłoszone zostały wyniki konkursu na najładniejszą kartkę z okazji DMB. Nasza drużyna zajęła I miejsce, z czego jesteśmy bardzo dumni.

• WIELKANOCNA PACZKA dla dzieci z Domu Dziecka w Lidzbarku

• WIELKANOCNA PACZKA

Harcerze z 68 WDH im. Tadeusza Kościuszki w Mrocznie zorganizowali zbiórkę słodyczy dla dzieci z Domu Dziecka w Lidzbarku. Do akcji charytatywnej włączyli się uczniowie oraz przedszkolaki z naszej szkoły, za co serdecznie dziękujemy. Podziękowania kierujemy także do rodziców tych dzieci, za uwrażliwienie swoich pociech na potrzebę pomagania innym.Wielkanocna paczka została dostarczona 26 marca 2024r. Widząc uśmiech na twarzach podopiecznych z Domu Dziecka wiemy, że warto pomagać.

Wysłano z aplikacji mobilnej WP Poczty

• Powiatowy Konkurs Piosenki Angielskiej

• Dnia 27.03.2024r. uczniowie Szkoły Podstawowej w Mrocznie wzięli udział w Powiatowym Konkursie Piosenki Angielskiej w Szkole Podstawowej nr 3 w Nowym Mieście Lubawskim im. Filomatów Nowomiejskich. Gratulujemy dziewczynom za reprezentowanie naszej szkołyZuzanna Szymczyk kl. VTatiana Jakubowska kl. VIILena Wysocka kl. VII