• Wycieczka motylków i sówek do Nowego Miasta Lubawskiego

• W poniedziałek 06.05 dzieci z grupy Motylki i Sówek udały się na wycieczkę do Nowego Miasta.  Na początku udały się do Kina na spektakl pt. „ Brzechwolandia” w wykonaniu aktorów Narodowego Teatru Edukacji im. Adama Mickiewicza z Wrocławia. Dzieci miały możliwość poznania wierszy polskiego poety. Kolejnym punktem wycieczki było zwiedzanie PSP w Nowym Mieście Lubawskim, zapoznanie się z zawodem strażaka. Na podsumowanie wszyscy  udaliśmy się na pizzę.

• 233 Rocznica uchwalenia Konstytucji 3 Maja

•        30 kwietnia 2024 roku w Szkole Podstawowej w Mrocznie miała miejsce akademia z okazji zbliżającej się rocznicy uchwalenia Konstytucji 3 Maja.

Część artystyczną przygotowali  i przedstawili uczniowie klasy 2 pod kierunkiem wychowawczyni p. J. Kopycińskiej. Dzieci przybliżyły nadchodzące święta majowe krótkimi informacjami na temat genezy obchodów Święta Pracy, Dnia Flagi Rzeczypospolitej Polskiej oraz Konstytucji 3 Maja, deklamowały wiersze oraz śpiewały piosenki.

Po występie pani dyrektor E. Zielazna przedstawiła laureatów nagród oraz zdobywców wyróżnień w konkursach i zawodach sportowych.

Wraz z  nauczycielami: p. D. Rutkowskim, p. J. Domżalską,  p. E. Rutkowską oraz p. J. Dąbrowską wręczyła  im nagrody, puchary i dyplomy.

Akademia zakończyła się życzeniami efektywnego, ale i bezpiecznego wypoczynku podczas majowego długiego weekendu.

• XVIII Powiatowy Happening Ekologiczny dla uczniów kl. I-III

„ Niech ptaki śpiewają wokół nas” w Jamielniku

Dnia 24 kwietnia 2024r. uczniowie klas III uczestniczyli w Powiatowym Happeningu Ekologicznym w Jamielniku.

Dzieci wzięły udział w warsztatach ekologicznych prowadzonych przez przedstawicieli Zespołu Parków Krajobrazowych Wzgórz Dylewskich i Pojezierza Iławskiego, Starostwa Powiatowego w Nowym Mieście Lubawskim oraz IKEA INDUSTRY Lubawa. Poprzez zabawę dowiedziały się: jakie ptaki są wokół nas i jakie jest ich znaczenie dla środowiska, co możemy zrobić, aby nie ginęli nasi skrzydlaci przyjaciele, a także jak i po co segregować śmieci.

Na zakończenie wszyscy uczestnicy zasadzili drzewo upamiętniające to wydarzenie.

Na pamiątkę spotkania otrzymaliśmy sadzonkę drzewa do naszej szkoły, którą przekazaliśmy na ręce pani dyrektor Edyty Zielaznej.

To było niezapomniane spotkanie w czasie którego dzieci zdobyły  ogromną wiedzę i świetnie się przy tym bawiły.

Bardzo dziękujemy za zaproszenie organizatorom.

• Dzień Ziemii u najmłodszych

• 22 kwietnia 2024r. wszystkie grupy przedszkolne obchodziły Dzień Ziemi.Dzieci podczas zajęć dowiedziały się, w jaki sposób dbać o naszą planetę. Utrwaliły, jak poprawnie segregować śmieci oraz wykonały prace plastyczne.

• Akcja Żonkile – PAMIĘTAMY

•

19 kwietnia przypada rocznica wybuchu powstania w getcie warszawskim –największego zbrojnego zrywu Żydów podczas II wojny światowej, a zarazem pierwszego powstania miejskiego w okupowanej Europie. Tego dnia Muzeum Historii Żydów Polskich POLIN organizuje corocznie akcję społeczno edukacyjną Żonkile. Nasza szkoła w tym roku również włączyła się w te działania. Był to uroczysty dzień, w którym cała społeczność ubrała się odświętnie i miała przypięte wykonane wcześniej papierowe żonkile, które są symbolem pamięć o bohaterstwie i poświęceniu. We wszystkich klasach oraz oddziałach przedszkolnych odbyły się zajęcia tematyczne w oparciu o materiały udostępnione przez Muzeum POLIN. W działania zaangażowali się harcerze oraz uczniowie z Samorządu Uczniowskiego, którzy rozdawali wszystkim papierowe żonkile. Koordynatorkami działań były nauczycielki Sylwia Prokop – Kłosowska oraz Justyna Domżalska.

• Pierwsza Wielka Lekcja Montessori

Dnia 17.04.2024r. uczniowie klas I-V uczestniczyli w niezwykłej „Pierwszej Wielkiej Lekcji Montessori”, którą przeprowadzili uczniowie klasy 7 z panią Iwoną Powierską – nauczycielką fizyki ze wsparciem pani Joanny Robaczewskiej.

Młodsi uczniowie dowiedzieli się jak powstał wszechświat i nasza planeta Ziemia. Oprócz wiedzy teoretycznej, starsi koledzy przeprowadzili także pokaz doświadczeń z suchym lodem, który wszystkich zachwycił.

Była to ciekawa lekcja, która z pewnością pobudzi zainteresowanie dalszą nauką i chęcią poszukiwania wiedzy naszych uczniów.

• Cała Polska Maluje Giga Laurkę dla Strażników Lasów

• Przedszkolaki z Grupy Motylki  i Sówki po raz kolejny wzięły udział w Ogólnopolskiej Akcji „ Cała Polska Maluje  Giga Laurkę dla Strażników Lasów”.  Zadaniem dzieci było stworzenie laurki dla Strażaka i Leśnika z okazji zbliżającego się ich święta.

• XI Gminny Turniej dla Dzieci Sześcioletnich „Czujemy się bezpiecznie”.

• 16 kwietnia w Urzędzie Gminy w Grodzicznie  odbyły się gminne eliminacje do Powiatowego Turnieju dla Dzieci Sześcioletnich  ”Czujemy się bezpiecznie”. Dzieci z naszego przedszkola  zajęły IV miejsce.

I miejsce – SP Zwiniarz

II miejsce - SP Zajączkowo

III miejsce - SP Nowe Grodziczno

IV miejsce - SP Mroczno

V miejsce - SP Boleszyn

• Szkolny Konkurs Pięknego Czytania

•

Dnia 12  kwietnia 2024 r. odbył się Szkolny Konkurs Pięknego Czytania. W konkursie brali udział uczniowie z klas II-VI. Uczestnicy konkursu byli oceniani w dwóch kategoriach: klasy II-III i klasy IV-VI.  Ocenie podlegała płynność, bezbłędność, wyrazistość, dykcja i interpretacja czytanego tekstu.  Każdą klasę reprezentowało troje uczniów. Biorący udział w konkursie uczniowie klas młodszych, czytali  wybrane rozdziały z książek: Detektyw Pozytywka, Niesamowite przygody dziesięciu skarpetek, Cukierku, ty łobuzie. Starsi uczestnicy konkursu czytali fragmenty  utworów: Drużyna marzeń, Alicja w Krainie Czarów, Jaga Czekolada, Momo, Asiunia, Dziewczynka z białym psem, Stary młyn.

Zwycięzcy w kategorii klas II-III :

I miejsce: Laura Gawińska kl. III a

II miejsce: Sebastian Baliński kl. III a

III miejsce: Amelia Bukowska kl. II

Zwycięzcy w kategorii klas IV-VI :

I miejsce: Laura Kozłowska kl. VI

II miejsce: Izabela Markowska kl. IV