• 68 Drużyna Harcerska im. Tadeusza Kościuszki

•       Dnia 20 października 2016 roku 68 Wielopoziomowa Drużyna Harcerska im. Tadeusza Kościuszki odnowiła swoją działalność. Drużynowymi są pani Marlena Rutkowska i Piotr Thimm. Funkcję przybocznej pełnią : pani Marzena Nadolska i pani Katarzyna Michalska. Zastępową w drużynie jest Karina Klimek. Drużyna jest drużyną koedukacyjną, która zrzesza uczniów z klas I – VIII i starsze. Realizuje program wg. Przyrzeczenia Harcerskiego i Przyrzeczenia Zuchowego. Kolorem - znakiem drużyny jest kolor bordowy.

Harcerze z 68 WDH biorą udział w wielu wydarzeniach, zarówno organizowanych przez szkołę jak i kościół, społeczność lokalną i innych. W swoich działaniach kierują się zasadami harcerskimi i zuchowymi. Krzewią idee harcerską i kontynuują tradycję ZHP.

Działania 68 WDH im. Tadeusza Kościuszki:

• akcje charytatywne: „Mikołajkowa paczka”, zbiórka karmy dla psów, uczestnictwo w festynach charytatywnych;
        •  kultywowanie tradycji patriotycznych i obywatelskich: pełnienie wart honorowych przy grobach osób poległych za obronę Ojczyzny, uczestnictwo w obchodach ważnych świąt państwowych np. rocznica wybuchu II wojny światowej, rocznica Odzyskania Niepodległości
        • propagowanie idei pokoju: wyjazd po Betlejemskie Światło Pokoju i przekazywanie je innym jako symbolu pokoju, udział w wieczornicy
        • organizowanie rajdów: Rajd Marzanna w Szkole Podstawowej w Mrocznie w 2017r.
        • uczestnictwo w rajdach, obozach i konkursach: Rajd Kacperek, Rajd Zielonego Liścia, Rajd Marzanna, Festiwal Piosenki Harcerskiej i Turystycznej, Dzień Myśli Braterskiej
        •  inne: sprzątanie terenu przykościelnego, zapalanie zniczy na grobach, warsztaty rękodzielnicze, spotkania integracyjne