• Nauczyciele

"Uczymy się nie dla szkoły, lecz dla życia."                                                                                                                                                                                                                        Seneka
      • PODSTAWOWE INFORMACJE

Charakter szkoły: publiczna

Typ szkoły: podstawowa

Organ prowadzący:  Urząd Gminy Grodziczno

Liczba oddziałów:

• odziały przedszkolne: 4
        • szkoła podstawowa: 9

Liczba nauczycieli: 29

Liczba uczniów: 269

• odziały przedszkolne: 74
        • szkoła podstawowa: 193

Czym dysponujemy:

• sale lekcyjne
        • sale przedszkolne
        • dwie pracownie komputerowe
        • sala gimnastyczna
        • wielofunkcyjny obiekt sportowy z placem zabaw dla dzieci
        • boisko
        • siłownia
        • aula
        • biblioteka
        • świetlica
        • stołówka

Nasza szkoła jest atrakcyjną dla uczniów placówką edukacyjną o niepowtarzalnym obliczu. Szkoła kształci na wysokim poziomie, który gwarantuje bardzo dobre przygotowanie uczniów do następnego etapu edukacji oraz życia we współczesnym świecie. Integruje rodziców wokół wspólnej koncepcji wychowania dzieci. Jest znaczącym elementem środowiska lokalnego.

Pracuje tu wysoko wykwalifikowana kadra pedagogiczna, która na bieżąco udoskonala poziom swego wykształcenia. Szkoła nasza  wychowuje i kształci, opierając się na powszechnie uznanych wartościach. Wspiera indywidualny rozwój ucznia.

Szkoła kładzie nacisk na wykorzystywanie zdobytej wiedzy w praktyce oraz zachęca uczniów do aktywności twórczej. Stara się w sposób ciekawy i interesujący organizować czas wolny uczniom szkoły. Uzdolnieni uczniowie mogą zawsze liczyć na fachową pomoc swoich nauczycieli, która wspiera młodzież w jej rozwoju oraz umacnia w niej poczucie własnej wartości.

Placówka troszczy się, by każdy czuł się bezpiecznie. Dba, aby wszyscy uczniowie mieli wpływ na to, co się dzieje w szkole i zawsze spotykali się z przyjaźnią i szacunkiem ze strony wszystkich pracowników szkoły. W zależności od zainteresowań młodzieży prowadzone są zajęcia pozalekcyjne.

Szkoła organizuje czas wolny młodzieży i kształtuje nawyki kulturalnego spędzania czasu wolnego poprzez:

• prowadzenie zajęć pozalekcyjnych rozwijających osobowość ucznia i jego zainteresowania
        • organizowanie zajęć relaksacyjno - sportowych
        • udział młodzieży w rajdach, biwakach i wycieczkach krajoznawczych
        • prowadzenie zajęć wyrównawczych, rewalidacyjnych i logopedycznych  dla uczniów mających trudności w nauce