• XIX Gminny Konkurs Matematyczny

• Dnia 10 maja 2024r. w sali Urzędu Gminy w Grodzicznie odbył się XIX Gminny Konkurs Matematyczny dla klas I - III.

Naszą szkołę reprezentowali:

z klasy I  – Jakub Miąskowski z klasy II – Anna Bieniaszewskaz klasy III – Joachim Poniewski -  I miejsceJoachim zdobył tytuł Mistrza Matematyki w swojej kategorii i zakwalifikował się do  Powiatowego Konkursu Matematycznego, który odbędzie się w Bratianie. Gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów.

• DZIEŃ STRAŻAKA

• Grupy przedszkolne 0a i 0b dnia 10.05.2024r. obchodziły Dzień Strażaka.Z tej okazji dzieci poszły do Ochotniczej Straży Pożarnej w Mrocznie. Strażacy opowiedzieli o swojej pracy oraz pokazali dzieciom remizę. Przedszkolaki miały okazję przymierzyć hełm strażacki oraz strój strażacki, który jest zakładany podczas wyjazdów do akcji. Następnie strażacy pokazali dzieciom wozy strażackie oraz ich wyposażenie.Na koniec spotkania przedszkolaki wręczyły laurki z okazji Dnia Strażaka i podziękowały za ich trudną pracę oraz za to, że czuwają nad naszym bezpieczeństwem.

Wysłano z aplikacji mobilnej WP Poczty

• XXI Gminny Konkurs Ortograficzny dla klas I-III

• Dnia 9 maja 2024r. w sali Urzędu Gminy w Grodzicznie odbył się XXI Gminny Konkurs Ortograficzny dla klas I - III.

Naszą szkołę reprezentowali:

w kategorii klasy I – Jakub Miąskowski

w kategorii klas II – Nikola Mederska

w kategorii klas III – Maciej Miłosz

Jakub i Maciej zajęli III miejsce w swojej kategorii wiekowej. Gratulujemy!

• Wycieczka motylków i sówek do Nowego Miasta Lubawskiego

• W poniedziałek 06.05 dzieci z grupy Motylki i Sówek udały się na wycieczkę do Nowego Miasta.  Na początku udały się do Kina na spektakl pt. „ Brzechwolandia” w wykonaniu aktorów Narodowego Teatru Edukacji im. Adama Mickiewicza z Wrocławia. Dzieci miały możliwość poznania wierszy polskiego poety. Kolejnym punktem wycieczki było zwiedzanie PSP w Nowym Mieście Lubawskim, zapoznanie się z zawodem strażaka. Na podsumowanie wszyscy  udaliśmy się na pizzę.

• 233 Rocznica uchwalenia Konstytucji 3 Maja

•        30 kwietnia 2024 roku w Szkole Podstawowej w Mrocznie miała miejsce akademia z okazji zbliżającej się rocznicy uchwalenia Konstytucji 3 Maja.

Część artystyczną przygotowali  i przedstawili uczniowie klasy 2 pod kierunkiem wychowawczyni p. J. Kopycińskiej. Dzieci przybliżyły nadchodzące święta majowe krótkimi informacjami na temat genezy obchodów Święta Pracy, Dnia Flagi Rzeczypospolitej Polskiej oraz Konstytucji 3 Maja, deklamowały wiersze oraz śpiewały piosenki.

Po występie pani dyrektor E. Zielazna przedstawiła laureatów nagród oraz zdobywców wyróżnień w konkursach i zawodach sportowych.

Wraz z  nauczycielami: p. D. Rutkowskim, p. J. Domżalską,  p. E. Rutkowską oraz p. J. Dąbrowską wręczyła  im nagrody, puchary i dyplomy.

Akademia zakończyła się życzeniami efektywnego, ale i bezpiecznego wypoczynku podczas majowego długiego weekendu.