• WIELKANOCNA PACZKA dla dzieci z Domu Dziecka w Lidzbarku

• WIELKANOCNA PACZKA

Harcerze z 68 WDH im. Tadeusza Kościuszki w Mrocznie zorganizowali zbiórkę słodyczy dla dzieci z Domu Dziecka w Lidzbarku. Do akcji charytatywnej włączyli się uczniowie oraz przedszkolaki z naszej szkoły, za co serdecznie dziękujemy. Podziękowania kierujemy także do rodziców tych dzieci, za uwrażliwienie swoich pociech na potrzebę pomagania innym.Wielkanocna paczka została dostarczona 26 marca 2024r. Widząc uśmiech na twarzach podopiecznych z Domu Dziecka wiemy, że warto pomagać.

Wysłano z aplikacji mobilnej WP Poczty

• Powiatowy Konkurs Piosenki Angielskiej

• Dnia 27.03.2024r. uczniowie Szkoły Podstawowej w Mrocznie wzięli udział w Powiatowym Konkursie Piosenki Angielskiej w Szkole Podstawowej nr 3 w Nowym Mieście Lubawskim im. Filomatów Nowomiejskich. Gratulujemy dziewczynom za reprezentowanie naszej szkołyZuzanna Szymczyk kl. VTatiana Jakubowska kl. VIILena Wysocka kl. VII

• Zajecia otwarte w grupie Biedronek

• Dnia 26 marca 2024 roku w grupie Biedronek odbyły się zajęcia otwarte dotyczące tradycji wielkanocnych. Dzieci poznawały zwyczaje wielkanocne, układały puzzle, odgadywały zagadki, szukały i składały pisanki, a później je przeliczały. Między zajęciami wprowadzane były zabawy ruchowe. Na samym końcu dzieci razem z rodzicami wykonały zawieszki wielkanocne i zabrały je do domu.

• Obchody Pierwszego Dnia Wiosny

• Dnia 21 marca w Szkole Podstawowej w Mrocznie zorganizowano szkolne obchody Pierwszego Dnia Wiosny. W związku z tym  na terenie szkoły organizowane były różne przedsięwzięcia.

Podczas Pierwszego Dnia Wiosny wszystkie klasy uczestniczyły w „Zdrowym drugim śniadaniu”. Razem z wychowawcami tworzyli kreatywne i zdrowe śniadanie w postaci kanapek, sałatek czy szaszłyków.  Wspólna wystawa oraz konsumpcja pożywnego i przepysznego śniadania była świetnym momentem dla integracji koleżanek i kolegów. Wszyscy uczniowie ubrani byli w wiosenne kolory. Każda klasa miała swój unikatowy kolor.

Dzisiaj przypada także Światowy Dzień Zespołu Downa nazywany Dniem Kolorowej Skarpetki. Nasi uczniowie również przyłączyli się do obchodów ubierając przeróżne skarpetki.

• Turniej Bezpieczeństwa w Ruchu Drogowym - etap gminny

• W dniu 20.03.2024 w Szkole Podstawowej w Mrocznie odbył się Turniej Bezpieczeństwa w Ruchu Drogowym na etapie gminnym.1 miejsce w kategorii grupy I zajęła Szkoła Podstawowa w Mrocznie. Skład drużyny:Justyna PiątekMarta GurzyńskaMaciej RaszkowskiSzymon Osicki1 miejsce w kategorii grupa II Szkoła Podstawowa w Mrocznie. Skład drużyny:Nadia KlimekOlga SzczepańskaSzymon PawlickiObie drużyny będą reprezentować naszą Szkołę na etapie powiatowym.