• Tydzień Doradztwa Zawodowego

•    W naszej szkole odbył się Tydzień Doradztwa Zawodowego. W ramach działań uczniowie wzięli udział w szkolnym plastycznym konkursie pod nazwą Kim będę w przyszłości. Uczniowie klas 4 - 6 uczestniczyli w spotkaniu z naszą absolwentką Jolantą Grabkowską, która reprezentowała zawód pielęgniarki. Zainteresowanie było widoczne a pytań nie było końca.  Uczniowie klas najstarszych wzięli udział w wycieczkach zawodoznawczych. Pierwszą była wizyta w Akademii Urody, gdzie młodzież poznała zawody z branży kosmetycznej. Podczas wizyty pani Justyna Egert- Machulska w sposób profesjonalny przekazała wszystkie informacje. Na koniec wizyty przygotowała niespodziankę w postaci peelingu dłoni, który wykonali  uczniowie. Klasa 8 udała się także z wizytą do firmy IKEA w Lubawie. Podczas wycieczki zapoznali się z ofertą zawodów i praktyk w branży stolarskiej. W ramach naszego tygodnia cała społeczność szkolna prezentowała wybrane przez siebie zawody. Każda klasa przygotowała w bardzo ciekawy i oryginalny sposób swoją prezentacje. Nie brakowało w tym dniu pielęgniarek, policjantów, kominiarzy, mechaników, rolników, agentów nieruchomości i wielu innych reprezentatów zawodów. Zaangażowanie i wspólna zabawa była widoczna. Kolejne nasze przedsięwzięcie uważamy za udane.

• Sprzątanie cmentarza

•    Wolontariusze Szkolnego Koła Caritas z okazji Uroczystości Wszystkich Świętych sprzątali zaniedbane i opuszczone groby parafialnym cmentarzu w Mrocznie.

• Dzień Papieski

•    Uczniowie Szkoły Podstawowej w Mrocznie przygotowali montaż słowno-muzyczny upamiętnijący 23 Dzień Papieski pod kierunkiem Ewy Rutkowskiej i Joanny Dąbrowskiej. Tegoroczne hasło pod tytułem Cywilizacja Życia przybliża postać Jana Pawła II pielgrzymującego po wszystkich kontynentach, celem podkreślenia powszechności głoszenia Dobrej Nowiny o Życiu.

• Dzień Kundelka

•    W piątek 27 października dzieci z grup przedszkolnych obchodziły długo wyczekiwane święto Dzień Kundelka. Wszystkie przedszkolaki wzięły udział w lekcji otwartej, którą poprowadziła wychowawczyni grupy Motylki pani Monika Szczepańska. Podczas zajęć dzieci dowiedziały się jak należy opiekować się czworonożnym przyjacielem. Miały również możliwość poznać różne rasy psów. Niewątpliwie największą atrakcją była wizyta Kropki. Dzieci bardzo miło powitały nietypowego gościa i bardzo cieszyły się z wizyty pieska.

• Dzień Zawodoznawczy

•                                                                             "Pszczółki"

"Sówki"

• " Pasowanie na Przedszkolaka "

•    Dnia 20 października 2023 r. w naszej szkole odbyło się uroczyste " Pasowanie na Przedszkolaka ". Dzieci miały okazję po raz pierwszy zaprezentować się na scenie i pokazać to, czego nauczyły się w przedszkolu. Po złożonym przyrzeczeniu pani dyrektor dokonała uroczystego pasowania. Dzieci otrzymały pamiątkowe dyplomy oraz prezenty.

• Ślubowanie pierwszoklasistów

•  Dnia 19 października odbyła się w naszej szkole uroczystość ślubowania dzieci z klasy pierwszej na uczniów Szkoły Podstawowej w Mrocznie. To bardzo ważne wydarzenie nie tylko dla najmłodszych,  ale również dla ich rodziców.

Pierwszoklasiści konsekwentnie przygotowywali się do tak ważnego dnia pod kierunkiem wychowawczyni pani Amelii Piotrowicz. Uczniowie zanim zostali przyjęci do grona społeczności szkolnej zaprezentowali to,  czego się już nauczyli w szkole: recytowali wiersze, śpiewali piosenki oraz umiejętnie odpowiadali na szereg ważnych pytań.  Następnie,  po złożeniu uroczystego ślubowania,  pani dyrektor Edyta Zielazna dokonała pasowania pierwszoklasistów na uczniów.  Na pamiątkę tego wydarzenia uczniowie otrzymali dyplomy, legitymację szkolną i upominki.

Uroczystość ślubowania prowadzili: przewodniczący Samorządu Szkolnego Alan Kirzanowski oraz uczniowie: Nadia Klimek,  Filip Baliński i Amelia Gutowska.

• Dzień Edukacji Narodowej

•   W naszej szkole odbyła się uroczysta akademia z okazji Święta Edukacji Narodowej. Najpierw głos zabrali uczniowie, którzy przygotowali koncert, były życzenia, wiersze, piosenki, kwiaty i drobne upominki dla wszystkich nauczycieli i pracowników szkoły. Uczniów przygotowały nauczycielki : Joanna Dąbrowska, Justyna Domżalska. Później głos zabrała pani dyrektor Edyta Zielazna, która podziękowała nauczycielom i pracownikom szkoły za efektywną i efektowną pracę, zaangażowanie, wspieranie w wychowaniu i nauczaniu dzieci i młodzieży. Złożyła wszystkim serdeczne życzenia oraz wyróżniła Nagrodą Dyrektora Szkoły tych, którzy w ubiegłym roku szkolnym wyróżnili się swoją pracą.

• Dzień Dziewczynek

•    11 października Grupa Sówki obchodziła Dzień Dziewczynek. W tym wyjątkowym dniu nie zabrakło niespodzianek, upominków oraz wspólnej zabawy.