• Europejski Dzień Języków

•     Dnia 26.09.2023r w Szkole Podstawowej w Mrocznie został zorganizowany Europejski Dzień Języków Obcych. Uczniowie bardzo zaangażowali się w przygotowanie plakatów, prezentacji multimedialnych, oraz strojów ludowych. Europejski Dzień Języków Obcych ma na celu promowanie oraz zachęcanie uczniów do nauki języków obcych.

•    klasa 7

Piątkowe popołudnie i wieczór siódma klasa 7 z wychowawczynią i rodzicami spędziła w Sugajenku. Były słodycze, kiełbaski i mnóstwo dobrej zabawy.

klasa 6

Uczniowie klasy szóstej wraz w wychowawczynią Justyną Domżalską oraz rodzicami świętowali Dzień Chłopaka w Finisz Clubie, w Nowym Mieście Lub. Chłopcy otrzymali drobne upominki od dziewcząt. Była również pizza dla wszystkich, a potem zacięta rywalizacja na czterech torach, w kręgle. Humory dopisywały, bo to było udane popołudnie.

klasy I, II, IIIa i IIIb,

Klasy wybrały się na wycieczkę do kina świętując w ten sposób Dzień Chłopaka.Film "O psie, który jeździł koleją" był bardzo interesujący i ciekawy. Przypadł do gustu nie tylko uczennicom, ale też uczniom. Były momenty pełne śmiechu, i takie, które wzbudzały wzruszenie.Wyjście było miłą odskocznią od nauki. Pozwoliło też klasie miło spędzić ze sobą chwile w okolicznościach innych niż szkolne.

• Przedszkolaki witają "Panią Jesień"

•    25 września 2023r. odbyła się lekcja otwarta, w której udział wzięły wszystkie grupy przedszkolne. Zajęcia zostały przeprowadzone przez panią Marzenę Nadolską, a ich głównym celem było powitanie jesieni. "Pani Jesień" w koszyku przyniosła różne dary jesieni. Dzieci mogły je obejrzeć i dotknąć. Utrwaliły sobie nazwy owoców, warzyw oraz innych darów, które możemy zbierać jesienią. Następnie każda grupa wykonała pracę plastyczną, która przedstawiała panią jesień. Do tego zadania dzieci wykorzystały jesienne, kolorowe liście, które sami pozbierali i przynieśli do przedszkola. Odbyły się też zabawy przy muzyce o tematyce jesiennej, z użyciem chusty animacyjnej.

• Z wizytą w Ochotniczej Straży Pożarnej w Mrocznie

•    21 września uczniowie klas III udali się z wizytą do OSP w Mrocznie. Dzieci w trakcie spotkania zwiedziły pomieszczenia remizy, poznały wyposażenie wozów strażackich oraz sprzęt, jaki używają strażacy podczas akcji ratunkowych.

W podziękowaniu za odwagę i ciężką pracę na rzecz ochrony przyrody uczniowie wręczyli  „Giga Laurkę dla Strażników Lasów”.

Dziękujemy za miłe przyjęcie i umożliwienie bliższego poznania niezwykle ważnej i niebezpiecznej pracy strażaka Panu Błażejowi Plitt i Panu Łukaszowi Dziukowskiemu.

• "Dzień Przedszkolaka"

• "Każdy przedszkolak dobrze wie, że kiedy 20 wrzesień zbliża się, od najmłodszego, aż po starszaka, wszyscy świętują Dzień Przedszkolaka"

Dnia 20 września wszystkie grupy przedszkolne obchodziły „Ogólnopolski Dzień Przedszkolaka”.Tego dnia wspólnie z dziećmi w szczególny sposób świętujemy to, że są przedszkolakami oraz przypominamy im o roli przedszkola w ich rozwoju i zdobywaniu konkretnych umiejętności.  Wszystkie grupy brały udział w wesołych zabawach przy muzyce. Dzieci otrzymały prezenty. Radość i uśmiech na twarzach naszych przedszkolaków świadczyły o wspaniałej zabawie.Był to  dzień pełen emocji i niezapomnianych wrażeń.Tego dnia również obchodziliśmy "Narodowy Dzień Sportu", na który zaprosił nas pan Dawid Rutkowski.

• Międzynarodowy Dzień Kropki

•   15 września wszystkie grupy przedszkolne obchodziły Międzynarodowy Dzień Kropki. Dzieci wykonały prace plastyczne, których motywem przewodnim była kropka. Czas upłynął w miłej atmosferze. Za udział w zajęciach przedszkolaki otrzymały dyplomy.

• Rocznica wybuchu II Wojny Światowej

•    Druga wojna światowa rozpoczęta niemiecką napaścią 1 września 1939 roku była  największą katastrofą w dziejach Polski. Skutkiem tego tragicznego wydarzenia były ogromne straty ludnościowe oraz materialne, w tym niepowetowane zniszczenia dóbr kultury.W tym roku mija 84 rocznica wybuchu II wojny światowej.

Tego dnia harcerze naszej szkoły pełnili warty przy pomnikach poległych oraz wspólnie z koleżankami z koła muzycznego wystąpili podczas  mszy świętej