• Jasełka

• Uczniowie naszej szkoły przedstawili montaż słowno- muzyczny o tematyce Bożego Narodzenia.

• Świąteczna paczka

• Uczniowie klasy siódmej z wychowawcą i rodzicami przygotowali i wręczyli paczki z okazji Świąt Bożego Narodzenia mieszkańcom Mroczna.

Szkolne Koło Caritas działające na terenie Szkoły Podstawowej przygotowało paczki dla osób starszych mieszkających w Mrocznie.Wolontariusze po roratach obdarowali seniorów bożonarodzeniowymi życzeniami i paczkami.

• VII Powiatowy Festiwal Piosenki Świątecznej

•    15 grudnia nasi uczniowie uczestniczyli w VII POWIATOWYM FESTIWALU PIOSENKI ŚWIĄTECZNEJ, który odbył się w Szkole Podstawowej im. Kawalerów Orderu Uśmiechu w Tereszewie. Podczas konkursu umiejętności wokalne zaprezentowało 27 uczniów.

Na scenie zaprezentowały się:

Amelia Gutowska z kl. 3, Marta Gurzyńska, Monika Jacuńska, Zuzanna Szymczyk z kl. 4 oraz Laura Kozłowska z kl. 5. Konkursowe jury przyznało naszym uczniom następujące nagrody i wyróżnienia.

KATEGORIA 3 - 4 KLASA

2 MIEJSCE - Marta Gurzyńska

WYRÓŻNIENIE - Zuzanna Szymczyk

KATEGORIA 5-7 KLASA

WYRÓŻNIENIE - Laura Kozłowska

Gratulujemy i życzymy kolejnych sukcesów!

• Wojewódzki Konkurs na Niemiecki Kalendarz Adwentowy

•   Szkoła Podstawowa w Mrocznie wzięła udział w Wojewódzkim Konkursie na Niemiecki Kalendarz Adwentowy organizowanym przez Publiczną Szkołę Podstawową SPSK im. Św. Franciszka w Elblągu.Spośród kalendarzy wykonanych przez uczniów klasy siódmej i ósmej członkowie komisji wybrali 3 wyróżniające się estetyką, pomysłem oraz dużym nakładem pracy. Wysłano je do Elbląga.Elbląskie jury zdecyduje, które z przesłanych kalendarzy zasługują na nagrodę lub na wyróżnienie.Uczniowie, których prace ocenione będą najwyżej zostaną zaproszeni na jasełka prezentowane przez studentów. Podczas przedstawienia nagrodzone kalendarze wystawione będą na aukcję. Pieniądze uzyskane dzięki licytacji zostaną przekazane do naszej szkoły i przeznaczone dla rodziny znajdującej się w ciężkiej sytuacji życiowej.

• Jasełka w wykonaniu przedszkolaków

• Dnia 10 grudnia wszyscy zaproszeni goście mogli podziwiać Jasełka w wykonaniu dzieci z wszystkich grup przedszkolnych. Przedstawienie było wyjątkowe.  Dzieci z dużym zaangażowaniem odgrywały swoje role.  Przepiękna scenografia nadała temu wszystkiemu wyjątkowości i uroczystości . Do wspólnego kolędowania włączyła się Dyrekcja Szkoły i  Rodzice, którzy po Jasełkach wraz z pociechami zasiedli do stołu wypełnionego przepysznymi potrawami

• Harcerze na XXX Ogólnopolskim Rajdzie „Duch”

•   W dniach 25-27.11.2022 harcerze z 68 WDH wyjechali do Brodnicy, by wziąć udział w XXX Ogólnopolskim Rajdzie „Duch”.  Na rajdzie spotkało się ok. 230 harcerzy z różnych hufców, z bliska i z daleka. Pierwszego wieczoru odbył się mundurowy apel powitalny oraz świecowisko, podczas którego każda z przybyłych drużyn prezentowała swe wokalne lub wodzirejskie talenty. W nocy odbyła się gra terenowa, podczas której należało wykonać zadania na każdym z wyznaczonych na planie Brodnicy punktów.  Zmęczeni wróciliśmy do miejsca noclegu około godziny 2:00, ale humory dopisywały na tyle, że połowa drużyny postanowiła nie spać ;-)

Kolejnego dnia czekała nas dość długa trasa (ok. 8-9 km) podczas zaplanowanej dziennej gry terenowej, a następnie wieczorne pląsy i zabawy integracyjne. Druga rajdowa noc okazała się bardzo ważna dla trójki harcerzy z naszej drużyny- Laury, Leny i Marcelego, ponieważ o 3 nad ranem, przy blasku ognia i w obecności instruktorów z Hufca ZHP Brodnica, złożyli przyrzeczenie harcerskie i otrzymali zasłużone krzyże harcerskie.

Ostatni dzień rajdu obudził nas promieniem słońca. Trzeba było szybko się spakować i posprzątać. Podczas apelu końcowego okazało się, ze zdobyliśmy wyróżnienie za przebyte trasy. W nagrodę otrzymaliśmy pyszne czekoladki, które w ciągu 3 minut zostały przez nas zjedzone J. Cali i szczęśliwi wróciliśmy do domów, nie mogąc się doczekać kolejnej wielkiej przygody.

• Mikołajki

•    6 grudnia nasze przedszkole odwiedził bardzo miły i długo oczekiwany gość. Miał czerwony strój, długą, białą brodę, dźwigał na plecach bardzo ciężki worek, a w nim prezenty. To nie mógł być nikt inny tylko Mikołaj ,  który obdarował wszystkie dzieci upominkami.

„6 grudnia – jak dobrze wiecie,

Święty Mikołaj chodzi po świecie

Dźwiga swój worek niezmordowanie

i każde dziecko prezent dostanie.

A kiedy rozda już prezenty,

wraca do nieba uśmiechnięty”

• "Bezpieczna Kraina Energa-Operator"

•    1 grudnia uczniowie z klas II i III wybrali się do Szkoły Podstawowej do Bratiana na event edukacyjny pt.,, Bezpieczna Kraina Energa-Operator". Celem tego programu jest uczenie najmłodszym zasad bezpiecznego korzystania z urządzeń na prąd i prawidłowego zachowania w pobliżu infrastruktury elektroenergetycznej.  Wiedza ta była przekazana w formie zabawy i doświadczeń czyli poprzez działanie. W miasteczku energetycznym przeprowadzone były pokazy i eksperymenty edukacyjne na wyznaczonych stanowiskach. Wiedza została przekazana w przystępny sposób dla najmłodszych uczniów.

Pokazy prowadzone były przez pracowników Energa-Operator.

• Warsztaty bożonarodzeniowe

• 1 grudnia w naszym przedszkolu zagościła świąteczna atmosfera. Tego dnia zostały zorganizowane warsztaty bożonarodzeniowe, na które zostali zaproszeni rodzice przedszkolaków.

Celem warsztatów było wspólne wykonanie ozdób świątecznych. Rodzice i dzieci z zapałem wykonali ozdoby bożonarodzeniowe : choinki, wianuszki, kartki świąteczne, lampiony  a także dekorowano pierniki. Wszyscy wykazali się przy tym wielką pomysłowością i kreatywnością. Był to mile spędzony czas, podczas którego dzieci i rodzice wspólnie pracowali, jednocześnie świetnie się bawiąc.

Serdecznie dziękujemy wszystkim za przybycie !