• Spotkanie nauczycieli języka polskiego w Mrocznie
          • Spotkanie nauczycieli języka polskiego w Mrocznie

          •    W naszej szkole odbyło się pierwsze spotkanie nauczycieli języka polskiego szkół z Gminy Grodziczno w ramach sieci współpracy i samokształcenia.

            Nauczycielki podjęły taką inicjatywę w celu wymiany doświadczeń i wzajemnego uczenia się, wspólnego rozwiązywanie problemów, w obrębie określonego problemu - tematu.

               W spotkaniu brały udział : Gabriela Galińska, Magdalena Nowak (Szkoła Podstawowa w Grodzicznie), Danuta Klimek (Szkoła Podstawowa w Zajączkowie), Magdalena Samulewska (Szkoła Podstawowa w Boleszynie), Magdalena Weinar (Szkoła Podstawowa w Zwiniarzu), Ryszarda Dmochewicz, Justyna Domżalska (Szkoła Podstawowa w Mrocznie).

             

        • Sukces naszych uczniów w powiatowym konkursie recytatorskim!
          • Sukces naszych uczniów w powiatowym konkursie recytatorskim!

          • W Kinoteatrze Harmonia w Nowym Mieście Lubawskim obył się I Powiatowy Konkurs Recytatorski Aurerum oris. Naszą szkołę reprezentowali uczniowie, którzy wygrali szkolny etap : Nadia Żurańska kl. Ia, Marta Gurzyńska kl. III, Kornel Łożyński kl. III, Laura Kozłowska kl. IV, Olga Szczepańska kl. V, Lena Wysocka kl. V,  Anna Rynkowska kl. VIIIa, Amelia Machujska kl. VIIIb, Zuzanna Zielazna kl. VIIIb.

            Komisja wysłuchała 53 uczestników w czterech kategoriach wiekowych :

            w kategorii wiekowej 8-10 lat udział wzięło 29 uczestników, I miejsce zdobyli :         

             Marta Gurzyńska i Kornel Łożyński,

            w kategorii wiekowej 11-13 lat udział wzięło 9 uczestników, I miejsce zdobyła    Lena Wysocka,

            W kategorii wiekowej 14-16 lat udział wzięło 3 uczestników, wyróżnienie otrzymała  Anna Rynkowska.

            Gratulujemy wszystkim uczestnikom wrażliwości i odwagi oraz dziękujemy nauczycielkom za przygotowanie uczniów. Są to panie : Małgorzata Zbrzezna, Jolanta Kopycińska, Justyna Domżalska, Ryszarda Dmochewicz. 

             

          • Zbiórka nakrętek

          • Przedszkolaki z grupy 0b także wsparły zbiórkę nakrętek dla Igora Wysockiego. Udało nam się uzbierać dwie reklamówki nakrętek, które wspólnie wsypaliśmy do "Serca". 

        • Lekcje otwarte "Ochrona środowiska naturalnego"
          • Lekcje otwarte "Ochrona środowiska naturalnego"

          • Z okazji „Dnia Ziemi” w naszej Szkole odbyło się spotkanie połączone z lekcjami o tematyce „Ochrona Środowiska Naturalnego”. Prelekcję połączoną z doświadczeniami i prezentacją przedstawiała Pani Edukator z Ośrodka Edukacji Ekologicznej w Rudzie.

            Spotkanie zostało zorganizowane przy współpracy nauczyciela biologii pani Elżbiety Straus. W zajęciach uczestniczyły  klasy VIII a i VIII b oraz klasa v.

        • Sprzątanie świata
          • Sprzątanie świata

          • Dnia 22.04.2022 roku 68 Drużyna Harcerska im. Tadeusza Kościuszki wzięła udział w akcji " Sprzątamy dla Polski". Harcerze z drużynowymi przeszli przez wieś w Mrocznie i pozbierali śmieci.  Ta akcja miała na celu propagowanie odpowiedzialności za wspólne dobro, które niesiemy dla środowiska naturalnego.

          • Międzyszkolny Festiwal Piosenki Ekologicznej

          • Sebastian Baliński, uczeń klasy Ia reprezentował Szkołę Podstawowa w Mrocznie na Międzyszkolnym Festiwalu Piosenki Ekologicznej. Zorganizowany z okazji Dnia Ziemi festiwal odbył się 21 kwietnia 2022 r. w SP. w Tereszewie. Sebastian wraz ze swoją mamą przygotował rekwizyty. Na scenie zaprezentował piosenkę ekologiczną pt. " Ziemia, wyspa zielona", za której wykonanie otrzymał wyróżnienie.

        • Eliminacje Gminne do Ogólnopolskiego Turnieju Wiedzy Pożarniczej
          • Eliminacje Gminne do Ogólnopolskiego Turnieju Wiedzy Pożarniczej

          •    Dnia 22.04.2022 roku w Sali Narad Urzędu Gminy Grodziczno odbyły się eliminacje gminne do Ogólnopolskiego Turnieju Wiedzy Pożarniczej "Młodzież Zapobiega Pożarom". Naszą szkołę reprezentowało sześcioro uczniów. W kategorii młodszej (klasy I-IV): Oliwia Mederska, Aleksandra Markowska i Kinga Ługiewicz. W kategorii starszej (klasy VI-VIII): Alicja Gorczyńska, Bartosz Mowiński i Hubert Szczepański.

            Ogłaszając klasyfikację końcową brano pod uwagę wyniki indywidualne i drużynowe.

            W młodszej kategorii drużynowo:

            I miejsce: SP Zajączkowo

            II miejsce: SP Mroczno

            III miejsce: SP Grodziczno

            W starszej kategorii drużynowo:

            I miejsce: SP Mroczno

            II miejsce: SP Zajączkowo

            III miejsce: SP Grodziczno

               Do etapu powiatowego, który odbędzie się 29 kwietnia 2022 roku awansowała uczennica klasy 8b Alicja Gorczyńska. Indywidualnie najlepsza spośród 15 uczestników turnieju. Czwarte miejsce tuż za podium zajął Bartosz Mowiński.

        • Towarzyskie rozgrywki szachowe w Mrocznie
          • Towarzyskie rozgrywki szachowe w Mrocznie

          •    Dnia 20 kwietnia w naszej szkole odbyły się towarzyskie rozgrywki szachowe. Graliśmy z uczniami z miejscowości Słup. Uczestników podzielono na grupę młodszą i starszą. W młodszej dominowali goście, w starszej gospodarze. Wszystkich uczestników poczęstowali drożdżówkami i soczkiem. Goście częstowali wafelkami. Spotkanie przebiegło w koleżeńskiej atmosferze. 

        • Lekcja terenowa w Ośrodku Edukacji Ekologicznej Ruda
          • Lekcja terenowa w Ośrodku Edukacji Ekologicznej Ruda

          •    W dniu 20 kwietnia 2022r uczniowie VI klasy Szkoły Podstawowej wraz z opiekunami Elżbietą Straus i Ewą Rutkowską uczestniczyli w wycieczce szkolnej do Ośrodka Edukacyjnego w Rudzie położonej w Górznieńsko Lidzbarskim Parku Krajobrazowym. Wycieczka a dokładnie zajęcia miały charakter edukacyjno – przyrodniczy. Zajęcia dotyczyły pogłębiania i utrwalenia wiadomości o otaczającym nas środowisku i organizmach w nim żyjących ,oraz ochronie środowiska. Uczniowie mieli możliwość obejrzenia zwierząt i roślin występujących w naszym środowisku, przypomnieć podstawowe wiadomości o znaczeniu wody i powietrza, zależności między organizmami roślinnymi i zwierzęcymi.

            Dowiedziały się jakie rośliny i zwierzęta występują w tym siedlisku przyrodniczym. Udało się obejrzeć najmniejsze szczegóły organizmów zwierzęcych pod mikroskopem, ułożyć i pogrupować organizmy w poszczególnych strefach wodnych. Rozpoznawać poszczególne gatunki flory i fauny. Poznawać funkcjonowanie ekosystemu leśnego i łąkowego – struktury funkcjonowania, znaczenia dla środowiska.

            Zapoznaliśmy się z dziedzictwem kulturowym, naukowym, historycznym i przyrodniczym Górznieńsko – Lidzbarskieogo  Parku Krajobrazowego

            W naszych uczniach rozwijaliśmy dociekliwość i efektywną postawę badawczą (noże ktoś zapała chęcią obserwacji otaczającej nas przyrody i jej ochrony) 

            Myślę że jest to niezapomniana lekcja biologii łącząca ze sobą walory turystyczne, edukacyjne oraz integracyjne.

               Po skończonych zajęciach teoretyczno- ćwiczeniowych grupa mogła zaobserwować na żywo żyjące organizmy roślinne i zwierzęce nad „oczkiem wodnym”. Spotkanie zakończyła wspólna biesiada przy grillowanych kiełbaskach (które wyjątkowo smakowały).

            SERDECZNIE DZIĘKUJEMY ZA WSPANIAŁĄ WYCIECZKĘ W KTÓREJ UDZIAŁ BYŁ CAŁKOWICIE BEZPŁATNY