• Grupa 0d na wycieczce w "Hullo"

•    W piątek 27 maja dzieci z grupy 0d klas wybrali się do Rodzinnego Centrum Integracyjnego „Hullo”.Atrakcją wyjazdu były baseny kulkowe, zjeżdżalnie, trampoliny, baseny kulkowe , sala sensoryczna a także sala laserowa. Był to wspaniały dzień przepełniony zabawami i atrakcjami.

• Grupy 0a i 0b na wycieczce w "Hullo"

•    Dnia 25 maja 2022 roku przedszkolaki z grup 0a i 0b z panią Marleną Rutkowską i panią Hanną Wilczewską wyjechały na wycieczkę do Hullo. Dzieci mogły integrować się w grupach rówieśniczych, ćwiczyć motorykę dużą i małą bawiąc się na placu zabaw i wykonując upominki dla swoich rodziców. Podczas zajęć plastycznych mogli liczyć na pomoc swoich rodziców, gdyż również towarzyszyli nam podczas wycieczki. Był to miło spędzony czas.

• Uczniowie z Mroczna III miejsce w województwie

•   W dniu 20 maja 2022 roku na obiektach Szkoły Podstawowej w Nowakowie (koło Elbląga) odbył się Finał Wojewódzki w ramach XLIII Ogólnopolskiego Turnieju Bezpieczeństwa w Ruchu Drogowym. Organizatorem Turnieju był WORD w  Elblągu.

Turniej ma za zadanie propagowanie zasad bezpieczeństwa wśród uczestników ruchu drogowego. Tradycyjnie uczniowie napisali test pisemny z wiedzy o zasadach ruchu drogowego, test z zasad poruszania się na skrzyżowaniach dróg oraz zmierzyli się w teście praktycznym tj. jeździe rowerem po torze sprawnościowym, jeździe w miasteczku ruchu drogowego, a także z udzielania pierwszej pomocy przedmedycznej.

Nasza starsza drużyna powyżej 12 lat stanęła na podium - zajęła

III miejsce w województwie

Drużynę reprezentowali uczniowie:

Zuzanna Zielazna

Fabian Łozyński

Filip Renkel

Gratulujemy  sukcesu drużynie i pani Anecie Bartnickiej, która od lat przygotowuje uczniów do konkursów BRD.

• Dzień Pszczół

•    Dnia 20 maja obchodzimy Dzień Pszczół. Przedszkolaki w tym dniu dowiedziały się, gdzie mieszkają pszczoły, co jedzą oraz czym się zajmują. Posmakowały także różnego rodzaju miodów.

• Wycieczkla klasy I do Rodzinnego Centrum Integracyjnego „hullo” w Fijewie

•    Uczniowie klas pierwszych Szkoły Podstawowej w Mrocznie wybrali się do Rodzinnego Centrum Integracyjnego „hullo” w Fijewie.

W sali zabaw czekało na nich wiele atrakcji: zjeżdżalnie, baseny kulkowe, trampoliny, tor przeszkód oraz ścianka wspinaczkowa. Były też zabawy z animatorem oraz malowanie twarzy. Następnie dzieci brały udział w warsztatach chemicznych, podczas których wykonali kilka ciekawych doświadczeń. To był wspaniały dzień przepełniony zabawami i atrakcjami.

• XVII Gminny Konkurs Matematyczny dla klas I-III

•     12 maja 2022 roku w Sali Narad Urzędu Gminy w Grodzicznie odbył się XVII Gminny Konkurs Matematyczny dla klas I-III. 13 uczestników rozwiązywało zadania indywidualnie na poziomie swojej klasy.

Z naszej szkoły uczniowie zajęli następujące miejsca:

III miejsce Kacper Przeperski

III miejsce Kacper Kaczmarski

II  miejsce Julia Stasińska

Uczniowie  ci otrzymali dyplomy i upominki. Wicemistrzyni weźmie udział w eliminacjach powiatowych w Szkole Podstawowej w Bratianie.

• Dzień Mamy i Taty w grupach przedszkolnych

•    Dnia 16 mają w grupie przedszkolnej 0c odbyła się uroczystość z okazji Dnia Mamy i Taty na którą przybyła Pani Dyrektor Edyta Zielazna. Dzieci przygotowały dla swoich rodziców wierszyki i piosenki oraz obdarowały Ich laurkami. Wszyscy z uwagą i wzruszeniem obejrzeli występ swoich pociech. Występ wywołał wiele radości oraz uśmiechu nie tylko przybyłych gości jak również dzieci i opiekunek. Uroczystość przebiegła w ciepłej i miłej atmosferze i na pewno na długo pozostanie w pamięci dzieci i rodziców. Po części oficjalnej odbył się słodki poczęstunek.

Grupa 0c

Dnia 17 maja 2022 roku w grupie 0b odbył się Dzień Mamy i Taty.  Przedszkolaki z radością recytowały wiersze, śpiewały piosenki oraz zatańczyły taniec z poduszkami, a następnie wręczyły rodzicom własnoręcznie wykonane prezenty.

Grupa 0b

Grupa 0d

Dnia 23 maja 2022 roku w grupie 3 - latków odbyła się uroczystość Dnia Mamy i Taty. Dzieci śpiewały piosenki i mówiły wiersze dla swoich kochanych rodziców. Przygotowały również piękne laurki, gdyż w ten sposób chciały pokazać jak bardzo ich kochają.

3 - latki

• Gminny Konkurs Ortograficzny

• W Gminnym Konkursie Ortograficznym dla klas I - III uczniowie naszej szkoły: Lena Piotrowska zajęła III miejsce w kategorii klas III. Maciej Miłosz zajął miejsce I w kategorii klas I i będzie reprezentował szkołę na szczeblu powiatowym. Gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów.

• Przedszkolaki na wycieczce w Państwowej Straży Pożarnej w Nowym Mieście Lubawskim

Pędzi wielki wóz strażacki i syreny alarmują

By do ognia się nie zbliżać – wszystkich ludzi informują.

Taki strażak to bohater – chociaż dym go szczypie w oczy

Ryzykuje życie stale, z ogniem walkę musi stoczyć.

Nie jeden z przedszkolaków marzy o tym, by zostać strażakiem. Aby więc przekonać się, jak wygląda praca strażaka 11 maja dzieci z grupy 0c i 0d wybrały się na wycieczką do Państwowej Straży Pożarnej w Nowym Mieście Lubawskim.  Po zwiedzaniu straży dzieci udały się na pizzę oraz skorzystały z sali zabaw.