• "Przyjaciele Zippiego"

• W bieżącym roku szkolnym w grupie 6-latków  realizowaliśmy Międzynarodowy Program "Przyjaciele Zippiego".  Program ten rozwijał  u dzieci umiejętności społeczne oraz sprawił, że są  przygotowane  do pomagania innym w ich problemach. Program opowiadał  o grupie przyjaciół, a Zippi to patyczak, ulubieniec jednego z chłopców. Realizacja programu obejmowała cykl 24 spotkań.

Każda z części zawierała opowiadanie zilustrowane obrazkami oraz propozycje zadań do pracy z grupą.

• Wycieczka do Hartowca harcerzy

• Dnia 13.06.2022 roku 68 Drużyna Harcerska im. Tadeusza Kościuszki w Mrocznie wyjechała na wycieczkę do Hartowca. Harcerze i zuchy spędzili miło czas na wspólnych zabawach i grach. Podczas niepogody piekliśmy kiełbaski przy ognisku.

• Podwieczorek w bibliotece

•      Dnia 9 czerwca 2022 r.  odbył się Podwieczorek w bibliotece. Na spotkanie przybyli chętni uczniowi z klas 1- 4. W czasie pikniku na świeżym powietrzu dzieci doskonale się bawiły.

Uczestnicy spotkania słuchali opowiadania z książki „Inspirujące bajki”, odgadywali postacie z bajek, wspólnie rysowali  oraz brali udział w różnych  zabawach ruchowych.

Dziećmi opiekowały się panie: Hanna Gajek, Ewa Nowak i Monika Szczepańska.

Poczęstune ufundowała Rada Rodziców przy SP Mroczno oraz Gminna Biblioteka Publiczna w Grodzicznie.

•  "Mądra głowa"
          • "Mądra głowa"

• 6 czerwca 2022 r. już po raz piętnasty uczniowie klas I -  III z gminy Grodziczno walczyli o tytuł

"Mądra głowa".

Szkołę Podstawową w Mrocznie reprezentowało troje uczniów: Nadia Żurańska - kl. IaKacper Kaczmarski kl. II

Szymon Osicki kl. III

Wszyscy "stanęli na podium" w swoich grupach wiekowych i zdobyli:

I miejsce Nadia Żurańska

III miejsce Kacper Kaczmarski

III miejsce Szymon Osicki

Gratulacje!

Zdobywczyni I miejsca znajdzie się na liście uczniów ubiegających się o Nagrodę Wójta Gminy Grodziczno.

• XIV Międzywojewódzki Festiwal Piosenki Przedszkolnej "Małe Śpiewanie"

•    W dniu 06 czerwca 2022 roku odbył się XIV Międzywojewódzki Festiwal Piosenki Przedszkolnej "Małe Śpiewanie" zorganizowany przez Miejskie Centrum Kultury w Nowym Mieście Lubawskim. Naszą Szkołę reprezentowali Aleksander Rogożeński z grupy 0 b oraz Lenka Kamińska z grupy 0 d.

Olek zdobył I miejsce w kategorii wiekowej 3 - 4 latki.

Serdecznie gratulujemy!

• VII Ogólnopolski Maraton Przedszkolaków

•   Dnia 31 maja 2022 roku 62 przedszkolaków ze wszystkich grup przedszkolnych wzięło udział w VIII Ogólnopolskim Maratonie Przedszkolaków. Dzieci na stadionie w Mrocznie przebiegły łącznie dystans 4700 m.  Celem wydarzenia jest promocja zdrowego stylu życia i aktywnego spędzania czasu, w tym czasu na świeżym powietrzu, popularyzowanie biegów wśród dzieci oraz kształtowanie u przedszkolaków nawyku podejmowania aktywności fizycznej w dorosłym życiu.

• Gminny Turniej Szachowy w Zwiniarzu

• Dnia 31 mają uczniowie z Mroczna grali w Gminnym Turnieju Szachowym w Zwiniarzu. Grupa starsza zajęła II miejsce a młodsza III. Indywidualnie Aleksander Bukowski i Iza Markowska  zajęli w swoich grupach miejsca trzecie.