• 29 września wszystkie grupy przedszkolne obchodziły Dzień Chłopaka.

Na pamiątkę tego święta zostały wręczone medale oraz upominki dla chłopców. Również dziewczynki nie zapomniały o  pięknych życzeniach dla swoich kolegów. Był to dzień  pełen  atrakcji, radości i dobrej zabawy.

• Europejski Dzień Języków

•    W dn. od 27.09.2022 r. do 29. 09.2022 r. w Szkole Podstawowej w Mrocznie zorganizowano Europejski Dzień Języków. Klasy 8,7,6,5 oraz 4 zaprezentowały w dowolny sposób wcześniej wylosowany temat dotyczący Wielkiej Brytanii oraz Niemiec. Uczniowie wybierali spośród czterech kategorii: Geograficzna lub historyczna charakterystyka kraju, Muzyka i taniec, Jedzenie, Święta. Uczniowie przygotowali plakaty bądź prezentacje multimedialne przedstawiające ciekawostki, symbole i zabytki poszczególnych krajów. Zadaniem uczniów było przedstawienie tańca popularnego w danym kraju oraz przygotowanie charakterystycznych potraw dla poszczególnych regionów. Po prezentacji nastąpiła degustacja dań: m. in. sałatki ziemniaczanej, strucli jabłkowej, jajek sadzonych z bekonem i fasolką po bretońsku. Jednym z celów przedsięwzięcia było przekazanie informacji na temat różnych części Europy oraz przybliżenie uczniom jej uroków. Przedsięwzięcie zorganizowali nauczyciele języków obcych, a uczniowie i ich rodzice włożyli dużo pracy, aby właśnie w takiej formie zachęcić społeczność do nauki języków.

• Pierwszy Dzień Jesieni

• "Jesienią"

Jesienią, jesienią

sady się rumienią:

czerwone jabłuszka

pomiędzy zielenią.

Czerwone jabłuszka,

złociste gruszeczki,

świecą się jak gwiazdy

pomiędzy listeczki.

Pójdę ja się,

pójdę pokłonić jabłoni,

może mi jabłuszków czapeczkę uroni!

Pójdę ja do gruszy,

nastawię fartuszka,

może w niego spadnie jaka śliczna gruszka!

Jesień to kolorowa i wyjątkowa pora roku, obfitująca w ciekawe zajęcia w przedszkolu.  Grupa „Motylki” oraz „Sówki” przywitały Jesień.  W sali „Sówek”, powstał kącik jesienny, w którym zgromadziliśmy dary jesieni przyniesione przez dzieci. Nie zabrakło też prac plastycznych. W tym roku dzieci wykonały  jeżyki oraz zapoznaliśmy się z „ DARAMI JESIENI”.

Biedronki również przywitały pierwszy dzień jesieni. Od tygodnia przynosiły dary jakie kojarzą im się z jesienią. Tak powstał piękny kącik przyrody.🍂🍁🍃🍄 Na koniec dnia dzieci wykonały piękne prace plastyczne.

Grupa Motyli "0c"

Grupa Biedronek "0 b"

Grupa Sówek "0 d"

• Dzień Przedszkolaka

• Dziś w grupie obchodziliśmy Dzień Przedszkolaka ! Było kino, popcorn i piękne ordery.

grupa 0d "Sówki"

grupa 0 b "Biedronki"

grupa 0 c "Motylki"

• Międzynarodowy Dzień Kropki

•    15 września grupy przedszkolne:  Sówki i Motylki obchodziły Międzynarodowy Dzień Kropki. Celem Międzynarodowego Dnia Kropki jest wzbudzenie u dzieci kreatywności i pomysłowości.

Na zajęciach poznaliśmy genezę tego święta. Dzieci uważnie wysłuchały opowiadania, jak to zwyczajna kropka zmieniła świat małej dziewczynki o imieniu Vashti. Tego dnia również wykonywaliśmy prace plastyczne.

grupa 0 c

grupa 0 d

• 83 rocznica wybuchu II wojny światowej

• 83 lata temu rozpoczęła się II Wojna Światowa.    1 września 1939 r. wojska niemieckie przekroczyły granice Polski rozpoczynając II Wojnę Światową.

Jeszcze niedawno wierzyliśmy, że wojna to coś odległego i niemożliwego, co nigdy nas nie dotknie. Niestety, myliliśmy się. W czasie, kiedy my oddajemy hołd naszym bohaterom, na ziemie Ukrainy spadają bomby. Dlatego musimy dbać o nasze dobre serca i pamiętać o przeszłości, aby nigdy nie powtórzyło się to co spotkało Naszych Rodaków.