• Konkurs Recytatorski Spotkania z poezją

• W Szkole Podstawowej w Mrocznie odbył się Konkurs Recytatorski Spotkania z poezją, w ramach działań z okazji Międzynarodowego Dnia Języka Ojczystego. Przygotowały i przeprowadziły go nauczycielki : Ewa Nowak, Justyna Domżalska. Najpierw były eliminacje klasowe, które wyłoniły reprezentantów do kolejnego etapu. Uczniowie podzieleni zostali na trzy kategorie : klasy I – III, Klasy IV – V, klasy VI – VIII, prezentowali utwory polskich poetów. Komisja oceniająca w składzie panie : dyrektor Edyta Zielazna, bibliotekarka Hanna Gajek, Justyna Domżalska (dzieci młodsze), Ewa Nowak (dzieci starsze) miała niełatwe zadanie, ponieważ uczniowie byli doskonale przygotowani i decydowały detale. Ostatecznie laureatami w poszczególnych kategoriach zostali :

I miejsce Nadia Żurańska kl. III a,

II miejsce Laura Gawińska kl. III a,

III miejsce Oliwia Guzowska kl. II ;

I miejsce Szymon Kulkowski kl. IV,

II miejsce Liliana Bieniaszewska kl. IV,

III miejsce Marta Gurzyńska kl. V,

I miejsce Ewa Roguska kl. VI,

II miejsce Tatiana Jakubowska kl. VII,

III miejsce Patrycja Truszczyńska kl. VI.

Gratulujemy zwycięzcom i mamy nadzieję, że godnie będą reprezentowali szkołę podczas gminnego konkursu.

• Dzień Języka Ojczystego

W ramach obchodów przypadającego 21 lutego Dnia Języka Ojczystego w naszej szkole miały miejsce następujące wydarzenia. We wtorek, 20 lutego uczniowie przynieśli do szkoły swoją ulubioną książkę polskiego autora i podczas przerwy o godzinie 11:10  wspólnie czytali przyniesione lektury . Dnia 21 lutego odbył się szkolny konkurs recytatorski Spotkanie z poezją. Ostatniego dnia, czyli 22 lutego wszyscy mogli sprawdzić swoją znajomość ortografii w błyskawicznym teście ortograficznym.

• XV Powiatowy Przegląd Kolęd i Pastorałek

•    17 stycznia 2024 roku w  Centrum Kultury w Kurzętniku odbył się XV Powiatowy Przegląd Kolęd i Pastorałek, podczas którego swoje umiejętności wokalne w repertuarze kolędowym i świątecznym zaprezentowało 42 solistów z przedszkoli i szkół powiatu nowomiejskiego. Naszą szkołę reprezentowały laureatki Gminnego Konkursu Kolęd i Pastorałek w Grodzicznie.

Amelia Gutowska z klasy 4 oraz Tatiana Jakubowska z klasy 7  zdobyły wyróżnienie w swojej kategorii.                                                                                                                                                                Gratulujemy sukcesu.