• Powiatowy Konkurs Piosenki Angielskiej

• Dnia 27.03.2024r. uczniowie Szkoły Podstawowej w Mrocznie wzięli udział w Powiatowym Konkursie Piosenki Angielskiej w Szkole Podstawowej nr 3 w Nowym Mieście Lubawskim im. Filomatów Nowomiejskich. Gratulujemy dziewczynom za reprezentowanie naszej szkołyZuzanna Szymczyk kl. VTatiana Jakubowska kl. VIILena Wysocka kl. VII

• Zajecia otwarte w grupie Biedronek

• Dnia 26 marca 2024 roku w grupie Biedronek odbyły się zajęcia otwarte dotyczące tradycji wielkanocnych. Dzieci poznawały zwyczaje wielkanocne, układały puzzle, odgadywały zagadki, szukały i składały pisanki, a później je przeliczały. Między zajęciami wprowadzane były zabawy ruchowe. Na samym końcu dzieci razem z rodzicami wykonały zawieszki wielkanocne i zabrały je do domu.

• Obchody Pierwszego Dnia Wiosny

• Dnia 21 marca w Szkole Podstawowej w Mrocznie zorganizowano szkolne obchody Pierwszego Dnia Wiosny. W związku z tym  na terenie szkoły organizowane były różne przedsięwzięcia.

Podczas Pierwszego Dnia Wiosny wszystkie klasy uczestniczyły w „Zdrowym drugim śniadaniu”. Razem z wychowawcami tworzyli kreatywne i zdrowe śniadanie w postaci kanapek, sałatek czy szaszłyków.  Wspólna wystawa oraz konsumpcja pożywnego i przepysznego śniadania była świetnym momentem dla integracji koleżanek i kolegów. Wszyscy uczniowie ubrani byli w wiosenne kolory. Każda klasa miała swój unikatowy kolor.

Dzisiaj przypada także Światowy Dzień Zespołu Downa nazywany Dniem Kolorowej Skarpetki. Nasi uczniowie również przyłączyli się do obchodów ubierając przeróżne skarpetki.

• Turniej Bezpieczeństwa w Ruchu Drogowym - etap gminny

• W dniu 20.03.2024 w Szkole Podstawowej w Mrocznie odbył się Turniej Bezpieczeństwa w Ruchu Drogowym na etapie gminnym.1 miejsce w kategorii grupy I zajęła Szkoła Podstawowa w Mrocznie. Skład drużyny:Justyna PiątekMarta GurzyńskaMaciej RaszkowskiSzymon Osicki1 miejsce w kategorii grupa II Szkoła Podstawowa w Mrocznie. Skład drużyny:Nadia KlimekOlga SzczepańskaSzymon PawlickiObie drużyny będą reprezentować naszą Szkołę na etapie powiatowym.

• Dzień Piekarza i Cukiernika 0d

• 15 marca z okazji Dnia Piekarza i Cukiernika przedszkolaki rozmawiały o tym, na czym polega praca piekarza i cukiernika.

• Dzień Piekarza i Cukiernika 0b

• Dnia 15.03.2024 roku przedszkolaki obchodziły Dzień Piekarza i Cukiernika. Dzieci uczyły się mieszać różne produkty spożywcze, pomagały w wyrobie ciast na babeczki i gofry. Po upieczeniu chętnie dekorowały i lukrowały smakołyki, aby później je zjeść.