• Gminny Konkurs Kolęd i Pastorałek w Grodzicznie

•   Dnia 10 stycznia uczniowie naszej szkoły wzięli udział w Gminnym Konkursie Kolęd i Pastorałek. W konkursie wzięło udział 40 uczestników ze szkół gminy Grodziczno. Szkołę Podstawową w Mrocznie reprezentowali wytypowani przez wychowawców oraz nauczyciela muzyki uczniowie klas 0 - 8.

Jury przyznało naszym wykonawcom następujące miejsca:

Lena Wysocka I miejsce w kategorii klas 7 - 8

Tatiana Jakubowska  III miejsce w kategorii klas 7- 8

Amelia Gutowska II miejsce w kategorii klas 4 - 6

Marta Gurzyńska III miejsce w kategorii klas 4 - 6

Amelia Kliniewska III miejsce w kategorii klas 0 - 1

Wszyscy uczestnicy zaprezentowali się na wysokim poziomie.

Gratulujemy!

• Jasełka

•    W związku z przeżywanymi Świętami Bożego Narodzenia w naszej szkole została wystawiona inscenizacja słowno muzyczna o tematyce bożonarodzeniowej, która  była przygotowana przez Joannę Dąbrowską i Ewę Rutkows

• Świąteczne pierniki

•    Podczas zajęć dzieci z grupy przedszkolnej "Pszczółki " dekorowały świąteczne pierniki. Zostały one przygotowane na wigilię klasową, która odbędzie się 21 grudnia 2023r

• Motylki i Sówki powitały zimę

•    W środę 20 grudnia przedszkolaki z grupy Motylki i grupy Sówki powitały nową porę roku - zimę. Dzisiejszego dnia w przedszkolu królował kolor biały.  Dzieci uczestniczyły w zajęciach poświęconych tematyce zimowej oraz wspólnie wykonały pracę plastyczną „ Bałwanek”.

• Wigilia harcerska

• Dnia 19 grudnia 2023r. odbyła się wigilia harcerska naszej drużyny. Spotkanie rozpoczęliśmy od złożenia życzeń i podzielenia się opłatkiem. Śpiewaliśmy kolędy. Następnie odbyły się pląsy harcerskie.Na zakończenie naszej wigilii wspólnie poszliśmy na mszę św- roraty.

• Paczka dla seniora

•    Wolontariusze Szkolnego Koła Caritas przygotowali paczki dla seniorów i je zanieśli składając życzenia bożonarodzeniowe. Przygotowaliśmy 10 paczek. Dziękujemy wszystkim uczniom i rodzicom, którzy przyczynili się do powstania tych upominków.

• Jasełka

•    18 grudnia w przedszkolu odbyły się Jasełka zorganizowane przez grupę Motylki i grupę Sówki. Przedstawienie jasełkowe w wykonaniu przedszkolaków wprowadziły nas  w  świąteczny i magiczny czas. Dzieci z wielkim przejęciem wygłaszały swoje role i z radością śpiewały pastorałki.